Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze piwa zagraniczne?

Jakie są najpopularniejsze piwa zagraniczne?

Piwo, będące jednym z najstarszych i najbardziej ulubionych napojów alkoholowych na świecie, cieszy się ogromną popularnością również w Polsce. Chociaż rodzime marki piwne mają swoich wiernych fanów, to coraz więcej osób sięga po trunki zagraniczne. W niniejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze piwa importowane, które zdobyły uznanie polskich konsumentów.

5 piw zagranicznych, które cieszą się największą popularnością w Polsce i na świecie

Holenderski gigant piwny Heineken jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Jego historia sięga 1864 roku, kiedy Gerard Adriaan Heineken założył swoją pierwszą browarnię w Amsterdamie. Charakterystyczna zielona butelka z czerwonym logo przyciąga wzrok na półkach sklepowych, a sam trunek słynie z łagodnego, orzeźwiającego smaku i niezbyt wysokiej zawartości alkoholu (5%). Heineken jest obecny w ponad 190 krajach, a w Polsce stanowi jedno z najpopularniejszych piw zagranicznych. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że każdy smakosz piwa przynajmniej raz w życiu próbował tego trunku.

Kolejnym piwem, które zdobyło serca Polaków, jest Guinness, czyli ciemne, irlandzkie piwo typu stout. Jego historia sięga 1759 roku, kiedy Arthur Guinness założył browar w Dublinie. Piwo to charakteryzuje się głębokim, wyrazistym smakiem z nutą palonego słodu, kremową pianą oraz zawartością alkoholu na poziomie około 4,2%. Guinness stał się symbolem irlandzkiej kultury i jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych piw na świecie.

Czeskie piwo Pilsner Urquell to kolejny trunek, który zyskał popularność wśród polskich konsumentów. Jego historia sięga 1842 roku, kiedy Josef Groll uwarzył pierwszą partię tego złocistego napoju w Pilźnie. Pilsner Urquell jest uważany za protoplastę wszystkich piw typu pils, a jego charakterystyczny smak wynika z połączenia czeskiego chmielu, miękkiej wody oraz specjalnej metody warzenia. Zawartość alkoholu w tym piwie wynosi około 4,4%. Jest lubiane zarówno przez znawców, jak i amatorów trunków tego rodzaju.

Meksykańskie piwo Corona Extra zdobyło popularność na całym świecie dzięki swojemu orzeźwiającemu smakowi i egzotycznemu pochodzeniu. Trunek ten produkowany jest od 1925 roku i charakteryzuje się łagodnym smakiem z delikatną goryczką oraz zawartością alkoholu na poziomie 4,5%. W Polsce Corona Extra cieszy się dużym uznaniem zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to podawane jest z plasterkiem cytryny lub limonki. Wystarczy wcisnąć ćwiartkę cytrusa w szyjkę butelki, aby delektować się orzeźwiającym, wyjątkowym smakiem.

Piwo Budweiser Budvar to kolejny przedstawiciel czeskiej szkoły piwowarskiej, który zyskał uznanie wśród polskich konsumentów. Jego historia sięga 1895 roku, kiedy to założono browar w Czeskich Budziejowicach. Piwo to charakteryzuje się pełnym, słodowym smakiem z wyraźną goryczką chmielową oraz zawartością alkoholu na poziomie 5%. Budweiser Budvar jest często mylony z amerykańskim piwem o podobnej nazwie, jednak oba trunki różnią się zarówno smakiem, jak i pochodzeniem.

Warto dodać, że rynek piw importowanych w Polsce stale się rozwija, a konsumenci mają coraz większy wybór trunków z różnych zakątków świata. Wśród innych popularnych marek warto wymienić belgijskie piwa Leffe i Hoegaarden, niemieckie Paulaner i Warsteiner czy duński Carlsberg. Każde z nich ma swoją historię, unikalny smak oraz rzeszę wiernych fanów. Można spodziewać się, że z czasem lista popularnych piw zagranicznych będzie rosła.