Artykuł sponsorowany

Technologia i innowacje zastosowane w szkłach progresywnych Essilor

Technologia i innowacje zastosowane w szkłach progresywnych Essilor

Szkła progresywne to rewolucyjne rozwiązanie dla osób z presbiopią, czyli inaczej starczowzrocznością, które zapewniają komfortowe widzenie na wszystkich odległościach. Firma Essilor, lider w dziedzinie optyki, opracowała zaawansowane technologie i innowacje, które sprawiają, że ich szkła progresywne są wyjątkowe. W tym, niniejszym artykule przyjrzymy się kilku kluczowym aspektom technologii Essilor, które wpływają na jakość widzenia użytkowników.

Nanoptix Technology – rewolucja w konstrukcji soczewek

Technologia Nanoptix jest przełomowym rozwiązaniem stosowanym przez Essilor, które polega na zmianie kształtu soczewek progresywnych na poziomie nanoskalowym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie płynnej zmiany mocy optycznej w różnych strefach soczewki, co przekłada się na lepsze widzenie na różnych odległościach. Użytkownicy szkieł progresywnych z technologią Nanoptix mogą cieszyć się wyraźnym widzeniem bez efektu "skoków" obrazu, który może występować w przypadku tradycyjnych soczewek wieloogniskowych. Ponadto technologia ta minimalizuje zniekształcenia obrazu oraz efekt "rybiego oka", co sprawia, że adaptacja do szkieł progresywnych jest łatwiejsza i szybsza.

SynchronEyes – komfortowe widzenie na każdą odległość

SynchronEyes to kolejna innowacja Essilor, która polega na uwzględnieniu różnic między prawym a lewym okiem podczas projektowania soczewek progresywnych. Dzięki temu rozwiązaniu oba oczy pracują razem, co pozwala na płynne przejście między różnymi odległościami widzenia. SynchronEyes wpływa również na pole widzenia użytkowników, które staje się szersze oraz bardziej naturalne. Dzięki tej technologii osoby noszące szkła progresywne mogą cieszyć się komfortowym widzeniem niezależnie od tego, czy czytają książkę, korzystają z komputera, czy też patrzą w dal.

Eyecode – indywidualne dopasowanie soczewek do oka

Niezwykle istotnym elementem technologii Essilor jest system Eyecode, który pozwala na precyzyjne dopasowanie soczewek do indywidualnych potrzeb użytkownika. Eyecode opiera się na pomiarze tzw. optycznej długości oka, czyli odległości między rogówką a siatkówką. Dzięki temu możliwe jest uwzględnienie indywidualnych parametrów oka podczas projektowania soczewek progresywnych, co przekłada się na jeszcze większy komfort widzenia. System Eyecode sprawia, że szkła progresywne Essilor są idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników, co pozwala im cieszyć się wyraźnym, a jednocześnie komfortowym widzeniem na każdą odległość.

Technologia W.A.V.E. – doskonała jakość widzenia

Ostatni i jednym z bardziej kluczowych elementów, które wyróżniają szkła progresywne firmy Essilor na tle konkurencji, jest technologia W.A.V.E. (Wavefront Advanced Vision Enhancement). Jest to zaawansowany system korekcji aberracji optycznych, który pozwala na uzyskanie doskonałej jakości widzenia na każdej odległości. Dzięki tej technologii, użytkownicy szkieł progresywnych Essilor mogą cieszyć się wyraźnym i precyzyjnym obrazem, bez efektu "rybiego oka" czy innych nieprzyjemnych zniekształceń. Technologia W.A.V.E. sprawia, że okulary ze szkłami progresywnymi stają się jeszcze bardziej komfortowe i przyjazne dla użytkowników.

Wszystkie te technologie wraz z innowacjami sprawiają, że szkła progresywne Essilor są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Dzięki nim osoby z różnymi wadami wzroku, zwłaszcza z presbiopią mogą cieszyć się doskonałym widzeniem na każdej odległości, a także komfortem noszenia jednej pary okularów zamiast kilku.